7 квітня весь світ святкує Всесвітній день здоров’я

Здоров’я – стержень людського щастя. Його не купиш, не продаси, не обміняєш. Здоров’я – це скарб, який даровано людині з народження, його так легко втратити і так важко примножити.

Здоровий спосіб життя – це спосіб життєдіяльності людини, метою якого є формування, збереження і зміцнення здоров’я. До його основних складових належать:

✅рівень культури суспільства й особи;

✅місце здоров’я серед потреб людини;

✅мотивації збереження і зміцнення здоров’я;

✅зворотні зв’язки;

✅настанова на довге здорове життя;

навчання засобам збереження і зміцнення здоров’я.

💁‍♂️Люди, які ведуть здоровий спосіб життя, дотримуються правил безпеки навчання та праці, яким властива висока духовність, залишаються здоровими до глибокої старості.

📍Справедливо зазначає видатний український хірург Микола Амосов: «У більшості хвороб винна не природа, не суспільство, а сама людина. Найчастіше вона хворіє через лінощі й жадобу, а інколи – й від нерозумності».

☝️Збереження і відновлення здоров’я залежить від рівня культури. Це – не тільки сума знань, а й поведінка людини, сукупність її моральних засад.

🤔Чому слід дбати про здоров’я❓

🤔Яка мотивація людини в цьому випадку❓

У кожного – своя мотивація бути здоровим: хтось хоче бути гарним, струнким; дехто зважає на те, що для досягнення успішної кар’єри в певній професії треба бути здоровою людиною; для когось здоров’я означає заощадження коштів на ліках, а для декого – це активне довголіття, радість повноцінного життя. Як би там не було, але загальновідомим є те, що лікуватися набагато дорожче, ніж вести здоровий спосіб життя.

🫂Багато людей нерозумно і довго випробовують стійкість свого організму, коли зловживають, наприклад, алкоголем, курять або вживають наркотики. Інколи дуже швидко, а інколи лише через тривалий час виявляються наслідки такого життя, спрацьовують зворотні зв’язки: людина захворює на важкі, часом невиліковні хвороби. Тоді люди звільняються від своїх шкідливих звичок, проте буває запізно.

👩‍🏫Навчання здоров’ю, на перший погляд, – простий процес. Адже зараз є так багато інформації про здоров’я, про засоби його зміцнення. Цьому можна вчитися в школі, від батьків і друзів, читаючи книжки і газети, слухаючи радіо- і телепередачі. Але навчитися цьому людина може лише сама. Ось тут і виявляється позитивна щодо здоров’я культура людини, її мотивація, настанова на життя, розуміння сутності зворотних зв’язків при оцінюванні дії чинників здоров’я і нездоров’я. 🧑‍⚕️Видатний український фізіолог академік Олександр Богомолець зазначав: «Уміння продовжувати життя – це, насамперед, уміння не скорочувати його».

💁Знаючи, що таке здоров’я, які чинники впливають на його складові, що таке здоровий спосіб життя, спробуйте вибрати життєвий шлях, що веде до здоров’я.

💙💛Бувайте здорові!💙💛

Вчитель з основ здоров’я: Наталія ЛЯШКО

Людям із порушенням зору