Про проведення заходів до Міжнародного дня людини з синдромом Дауна

Щороку 21 березня відзначається Міжнародний день людей з синдромом Дауна.
У грудні 2011 року Генеральна Асамблея ООН проголосила цю дату офіційною. Число вибране символічно: синдром Дауна є трисомією 21-ї хромосоми (тобто наявність трьох копій цієї хромосоми замість двох). Таким чином, 21 березня – 21-й день третього місяця.
У звичайної людини в клітинах тіла 46 хромосом (23 пари), а у людей з синдромом Дауна — 47 хромосом. По всьому світу до Міжнародного дня людини з синдромом Дауна проводяться різноманітні заходи: інформування в ЗМІ про можливості людей з синдромом Дауна з метою розвіювання міфів і стереотипів; уроки толерантності в закладах освіти; всесвітня акція «Lots of socks» (Шкарпетуйся!), суть якої полягає в тому, що люди, які виражають толерантність і підтримку людям з синдромом Дауна, 21 березня надягають яскраві, непарні шкарпетки, як символ додаткової хромосоми тощо.
Враховуючи зазначене, просимо організувати проведення уроків толерантності для підвищення обізнаності учнів загальноосвітніх шкіл та дошкільних навчальних закладів, а також в допомогу для проведення таких уроків поширити інформаційні матеріали, які підготували Всеукраїнська благодійна організація «Даун Синдром» та Херсонська обласна організація підтримки дітей з синдромом Дауна та їх сімей «Сонячні діти Херсонщини» за посиланням:

https://drive.google.com/drive/folders/1VapJ0Ahty9943604qjfx-35LN__eSRIN?usp=sharing

Важливо пам’ятати:

  • люди з синдромом Дауна — це особистості з власними бажаннями, мріями та талантами;
  • вони потребують інклюзії, прийняття та підтримки з боку суспільства;
  • Ми можемо і повинні допомогти їм розкрити свій потенціал і жити
    повноцінним життям.

Джерело: лист громадської організації «Херсонська обласна організація підтримки дітей з синдромом Дауна та їх сімей «Сонячні діти Херсонщини»

Людям із порушенням зору