ВІТАЄМО З ДНЕМ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ!

Щороку День державного прапора в Україні традиційно відзначають у переддень Дня Незалежності – 23 серпня. Історія синьо-жовтого стяга триває уже понад сотню років, тож ми повинні пишатися нашим національним символом.
16 липня 1990 року Україна отримала ухвалену парламентом Декларацію про державний суверенітет, а 24 липня національний стяг встановили біля Київської міської ради, знов-таки поряд з червоним, радянським. Спостерігати за підняттям українського прапора тоді зібралося 30 тисяч люду. 

В серпні 1991-го, після спроби державного перевороту в москві, український парламент зібрався на надзвичайну сесію. Члени партії «Народний Рух» принесли  в зал засідань синьо-жовте знамено, а 4 вересня його було встановлено над куполом Верховної Ради. На початку 1992 року, з метою офіційного затвердження кольорів нашого прапора, парламентарями було прийнято постанову «Про державний прапор України». 

Загальнодержавне свято — День Державного Прапора України  — ми отримали  в 2004 році, і своєю датою — 23 серпня — воно нагадує про той день, коли український прапор вперше було внесено до залу засідань українського парламенту. 

ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ В ІСТОРІЇ

  • 1410 (15 липня)

Українські військові формування під жовто–синіми прапорами в складі армії Великого князівства Литовського були учасниками Грюнвальдській битви проти лицарів Тевтонського ордену.

  • 1918 (22 березня)

Центральна Рада УНР затвердила в якості державного жовто-синій прапор.

  • 1990 (березень)

В українських містах почали встановлювати національні прапори на будівлях установ місцевої влади.

  • 1990 (24 липня)

Київську міську раду увінчали українським синьо-жовтим стягом.

  • 1992 (28 січня)

Українським парламентом прийнято постанову «Про державний прапор України».

  • 2004 (23 серпня)

До українського календаря святкових подій додалося загальнодержавне свято — День Державного Прапора України.

День Державного Прапора — важлива подія, і вона не тільки підкреслює значущість цього символу, але й знайомить з історією української держави дітей та молодь, а також вчить поважати людей, завдяки яким над нами можуть вільно майоріти наші синьо-жовті знамена.  

Людям із порушенням зору